Star Wars The Force Awakens Black Series - Cz. 3

Chewbacca, który przybył do mnie wraz z figurką Kylo Rena - obie jako prezent od Lubego. Jako że każdy choćby słyszał o nim, to za dużo nie ma co opowiadać, bo Disney i tak zmienił jego historię, która w książkach starego uniwersum całkiem inaczej przebiegała.

Nasz mieszkaniec Kashyyyku, jest przyjacielem Hana Solo, z którym połączył go odwieczny dług życia, która dla Wookieech, jest niepodważalny.
A co do naszej figurki...


Precyzja wykonania jest zaskakująca. Idealnie oddane podobieństwo jak i faktura futra. Pomimo tylu warstw plastiku nasz włochaty przyjaciel naprawdę wygląda włochato.


U naszego modela gorzej jest z artykulacją, bo pomimo iż ma artykułowane stawy, to są one ograniczone przez futerko ;).

Jak widać na zdjęciu coś z nim poczynić można, ale nie jest to, to samo co przy poprzednich figurkach.


W zestawie ma swoją plazmową kuszę, która jest jest nieodłącznym elementem Wookiego w każdych filmach :). Do tego ma też swoją torbę (ładnie pomalowaną, niestety nie otwieraną), w której na pewno nosi swoje podręczne narzędzia. W końcu Chewbacca jest mechanikiem.


Tak więc punkty artykulacji znajdują się w udach, barkach (tych dwóch najłatwiej używać), kolanach, kostkach, nadgarstkach, łokciach, barkach, tłowiu i szyi. Niestety większość z nich można jedynie trochę poobracać, bo hamuje je plastikowe futerko (goddammit!).
Dziś filmiku nie ma :) z przyczyn technicznych.

Komentarze