Zaczynamy robić łazienkę! cz.1

Idąc za ciosem postanowiłam zacząć robić łazienkę dla Akihide, Tomoe i Zarakiela. Jako że chcę to wszystko utrzymać w stylu "studenckiego mieszkania" i ni cholery nic nie jest nowoczesne czy choćby zadbane. Wiecie jak to było w okresie, gdy wynajmowaliście mieszkanie? Właściciele często wrzucają tam meble i akcesoria, których sami nie potrzebują i nic z tego, że często to do siebie nie pasuje i często nie jest w najlepszym stanie. :) Nie generalizuję, ale dużo jest takich mieszkań z czasów Gierka :).

No to przechodzimy to naszej łazienki. Oczywiście sama diorama zrobiona jest z tektury i okleiny.


Na początku wyglądała jak powyżej. Sedes kupiłam kiedyś w Tigerze i tylko go pomalowałam a wanna była z kompletem kosmetyków. Z butelki po zmywaczu do paznokci powstał bojler, a półki zrobiłam z podstawek do Shopkinsów.Z papieru toaletowego powstały małe rolki. Poniżej wykorzystałam Shopkinsy, które akurat były związane z tematyką łazienki, a na ostatniej półce postawiłam kartonowe printables, które znalazłam w internecie. Tak o to z papieru powstały proszki do prania, pudełko pasty do zębów, maści i pudełko z nowym mydełkiem.


Wskaźnik na bojlerze powstał z narysowanego wzoru na kartce zalanego klejem na gorąco. :) Specjalnie również pomalowałam rudo-brązowym kolorem niektóre miejsca, by wyglądał na nieco starszy. :) Jak znajdę w domu materiał to oczywiście powstaną rury do niego.


Z włochatej części szczoteczki do zębów i pałeczki od pędzla już dawno zrobiłam miotłę. Widoczne na zdjęciach białe chemikalia i wiaderko kupiłam kiedyś na Aliexpress za około dolara z tego co pamiętam (rzadko kupuję tam coś droższego xD).


Na kibelku leży zaczęta rolka papieru toaletowego i coś, co ja nazywam chusteczkami nawilżanymi albo podkładkami na sedes, tu już musi zadziałać nasza wyobraźnia.
Za to w środku kibelka widać wodę oraz jakieś opiłki. :) Lepiej nie wnikać. Może Akihide wylewał resztki obiadu do kanalizacji. Tak czy siak woda ta jest wyjmowalna i nie jest umocowana na stałe.A teraz czas na umywalkę! jeszcze nie mam zrobionych kranów ani do wanny ani do umywalki, ale już sama "muszla" (czy jak to się tam zwie) jest wykonana.Umywalka została zrobiona z plastikowej nakrętki do farby w sprayu, którą odpowiednio ucięłam na wymiar. Sam odpływ namalowałam własnoręcznie. Ponownie z upuszczonej kropli kleju zrobiłam kroplę wody, która sobie spływa do kanalizacji. :D

Lusterko, które idealnie mi się w komponowało, kupił mi kiedyś mój ukochany Mąż w sklepie "wszystko po 1zł".


Ktoś wodę rozlał! Nie ładnie :(Teraz wszystko czeka na moją wenę z armaturą.

Do przeczytania!


Komentarze

 1. Łazienka wyszła super! Pomyślałaś o każdym detalu. Wielkie brawa! Tylko ta kropla w umywalce niecenzuralnie mi się kojarzy, bo jest trochę za bardzo biaława. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. XD Hah no fakt. Pomyślę nad jakimś bardziej przezroczystym materiałem. No ale wiesz... To są chłopaki, a Ci często umywalki nie tylko do rąk używają xD.

   Usuń
 2. Wielkie dzieło! To jest niesamowite Pokój!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :D. Takie komentarze zachęcają do dalszej pracy! (Thank you very much. Such comments encourage further work!)

   Usuń
 3. O matko z córką, przypomniała mi się moja łazienka z czasu studiów... I nie zawsze chętni do sprzątania współlokatorzy. Brr. Jakie szczęście, że to już przeszłość. :D

  Wyszło genialnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. XD oj tak A mnie zawsze przerażały te współlokatorki co to na ziemię w swoim pokoju rzucały brudne ciuchy wraz z resztkami jedzenia z talerzy a i brudne podpaski się zdarzały. Nie wiem jak ja wytrzymałam te kilka miesięcy, bo choć dziewczyna zamykała swój pokój to fetor był nie do zniesienia.

   Usuń

Prześlij komentarz